Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Intermarché renegocjowała umowę najmu magazynudlahandlu.pl - 13 września 2018 12:01


Francuska sieć supermarketów Intermarché renegocjowała i przedłużyła umowę na wynajem 28 000 mkw. powierzchni magazynowej w Distribution Park Portfolio w Mysłowicach.

Distribution Park Portfolio, należący do funduszu Hines Poland Sustainable Income Fund,  składa się z pięciu obiektów, oferujących łącznie 126 289 mkw. powierzchni magazynowej w pięciu miastach Polski. Aktywami i nieruchomościami w imieniu właściciela, zarządza Hines Polska. Intermarché jest obecnie wyłącznym najemcą magazynu w Mysłowicach.

W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

1 września została zamknięta jedna z trzech placówek Intermarche działających w Łodzi - przy ul. Haska 11. W Łodzi działają dwie inne placówki, przy ul. Wyszyńskiego 73 oraz Zgierskiej 211. Podobny los spotkał placówki w Trzciance, Kętrzynie i Wrześni. W połowie wześnia zamknięty zostanie też sklep w Świnoujściu.

W ubiegłym roku sieć zamknęła 6 sklepów, a otworzyła 5 nowych placówek. W I połowie roku sieć zamknęła sklepy: w Ustce, Koszalinie, Lesznie, Ząbkowicach Śląskich, Rydułtowach, Krakowie i Bydgoszczy oraz otworzyła 2 placówki: w Gdyni i Gnieźnie.

Do sieci należą obecnie 222 placówki.

Sieć Intermarché wraz ze stacjami paliw wypracowała w 2017 roku niemal 6,4 proc. wzrost obrotów r/r i zakończyła 2017 rok z obrotami na poziomie 5 miliardów złotych.