Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Plany Tesco zagrożeniem dla wielu miejsc pracydlahandlu.pl - 17 września 2018 12:02


Tesco planuje zamknąć swoje sklepy, aby uruchomić nową sieć supermarketów dyskontowych. To zagrożenie dla wielu miejsc pracy - wynika z informacji prasowych.

Jak podaje serwis theweek.co.uk, za Sunday Times, 30 sklepów należącej do Tesco sieci Metro, zlokalizowanych w centrach miast, jest przeznaczonych do zamknięcia, a kolejne 60 sklepów Tesco chce przerobić na markety dyskontowe pod szyldem Jack’s.

Pracownicy placówek Metro w Lancashire oraz w Manchesterze i Liverpoolu już zostali poinformowani o tym, że ich sklepy zostaną zamknięte.

Przypomnijmy, Tesco prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu otworzy pierwszy sklep formatu dyskontowego, który będzie rywalizował z niemieckimi Aldi i Lidl. Z informacji agencji Reuters i brytyjskiej prasy wynika, że prezes Tesco Dave Lewis otworzy pierwszy sklep dyskontowy w Chatteris w Cambridgeshire, we wschodniej Anglii, 19 września.

Media informowały wcześniej, że Tesco zamierza uruchomić sieć sklepów dyskontowych w Wielkiej Brytanii o nazwie "Jack's", na cześć Jacka Cohena, który założył firmę w 1919 roku. Sieć ma zamienić nawet 60 istniejących punktów sprzedaży na nowy format.

Miesiąc temu firma Tesco Polska poinformowała przyspieszeniu procesu redukcji kosztów operacyjnych i zamknięciach kolejnych 13 sklepów. Razem z 3 sklepami zamkniętymi w maju oznacza to zmniejszenie stanu posiadania do 399 placówek w Polsce. Firma jako powód zamknięć podaje m.in. zakaz handlu w niedziele. W wyniku ogłoszonych zmian, zagrożonych likwidacją jest maksymalnie do 2200 stanowisk pracy.