Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Samochody Traficar przy sklepach sieci Leroy Merlindlahandlu.pl - 17 września 2018 12:24


Do detalistów, którzy w ramach usług transportowych oferują carsharing Traficara dołączyła sieć sklepów Leroy Merlin. Współpraca w fazie początkowej obejmuje trzy lokalizacje – sklep w Wołominie, Warszawie przy Alejach Jerozolimskich oraz w Rumii. Leroy Merlin przeznaczył specjalną przestrzeń parkingową nie tylko pod samochody osobowe Traficara, lecz także pod usługę aut dostawczych TrafiCargo.

W ramach współpracy z Traficarem sklepy Leroy Merlin udostępniły dziesięć miejsc parkingowych dla pojazdów TrafiCargo oraz sześć dla pojazdów Traficara: w Wołominie TrafiCargo i Traficar mają po dwa miejsca parkingowe, zaś w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich i w Rumii są to cztery miejsca dla TrafiCargo oraz po dwa dla samochodów z floty Traficara. Miejsca są oznakowane w charakterystycznych kolorach marki, czyli na fioletowo. Dla aut dostawczych miejsca oznaczono logotypem TrafiCargo, a miejsca dla samochodów osobowych logotypem Traficar. Miejsca dla usługi aut dostawczych oraz aut osobowych są zlokalizowane obok siebie, tak aby klient miał możliwość kompleksowego skorzystania z usługi. Kiedy po odwiezieniu zakupów zwróci samochód dostawczy pod sklepem, będzie mógł wrócić do domu traficarem osobowym.

Opłaty za korzystanie z TrafiCargo i Traficara są takie same – 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Jedyna różnica polega na tym, że TrafiCargo działa w modelu parkowania „z punktu A do punktu A”, a więc po wyładowaniu zakupów wypożyczony samochód należy odstawić na specjalnie oznakowane miejsce przed sklepem skąd został wynajęty. Do wynajęcia pojazdu zarówno w ramach Traficara, jak i TrafiCargo wystarczy prawo jazdy kategorii B. 

Traficar Sp. z o.o. to spółka świadcząca usługę wynajmu samochodów na minuty bez zbędnych formalności i wyznaczonych miejsc na oddanie auta, wpisująca się w ideę carsharingu. Aplikacja w smartfonie pozwala na szybką lokalizację najbliższego dostępnego pojazdu, a użytkownik może go zarezerwować w dowolnym momencie. Usługa została uruchomiona na rynku polskim w październiku 2016 r. w Krakowie. Od czerwca 2017r. jest dostępna w Warszawie, od października 2017r. we Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście, a od marca 2018 r. również na Śląsku. Firma oferuje również usługę dostawczych aut na minuty pod marką TrafiCargo, która działa w systemie zamkniętym „z punktu A do punktu A”. Można z niej skorzystać pod sklepami IKEA w całej Polsce, w wybranych lokalizacjach sieci Castorama w Poznaniu, Krakowie i Warszawie oraz przy wybranych sklepach sieci Leroy Merlin w Warszawie, Wołominie i Rumii.

Obecnie w Polsce znajduje się w 60 sklepów Leroy Merlin, które oferują produkty i usługi do budowy, modernizacji, wyposażenia domu i mieszkania. Co roku polskie sklepy Leroy Merlin odwiedza ok. 30 mln klientów.