Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Nowy podmiot w grze o Piotra i Pawła?Money.pl/portalspozywczy.pl - 17 września 2018 19:07


Niepewność, wyższe ceny i klienci, którzy w głowie mają zdjęcia pustych półek. Franczyzobiorcy Piotra i Pawła nie mają łatwego okresu. Coraz częściej słyszą za to oferty przejścia pod skrzydła konkurencji. W grze o nowe sklepy pojawia się na przykład właściciel sklepów Stokrotka - czytamy na money.pl.

Przedłużająca się saga pt. "dokąd trafi Piotr i Paweł" spowodowała, że franczyzobiorcy coraz częściej zaczynają powątpiewać w pozytywne zakończenie historii.

Czytaj także: Piotr i Paweł złożył wniosek o postępowanie sanacyjne

Prezes Piotra i Pawła: Nowa strategia współpracy z dostawcami pomoże rozwiązać problem pustych półek

W efekcie część franczyzobiorców rozgląda się za nowym partnerem biznesowym. Jak wynika z informacji money.pl - chętna do przygarniania takich osób jest Emperia Holding - właściciel sieci Stokrotka. Od kilku miesięcy Emperia jest własnością Litwinów - a konkretnie Maxima Grupe. A ta z kolei od dawna zapewnia, że interesują ją dynamiczny rozwój. Franczyzobiorcy Piotra i Pawła to łakomy kąsek.

Do tej pory w grze o sklepy Piotra i Pawła liczyło się Jeronimo Martins (właściciel sieci Biedronka) i Carrefour.

Sieć nie chce ujawnić, z kim rozmawia, ani nie podaje terminu zakończenia negocjacji. – Piotr i Paweł nie prowadzi rozmów pod konkretny termin, nie ma też wrażenia, że potencjalni inwestorzy „grają na czas”. Widzimy, że po ich stronie jest chęć zakończenia tych rozmów, które zresztą znacznie przyspieszyły po otwarciu postępowania sanacyjnego – tłumaczy Aleksander Rosa serwisowi portalspozywczy.pl.

14 września zamknęła kolejne siedem sklepów zlokalizowanych w Grudziądzu, Szczecinie, Warszawie, Krakowie, Wejherowie, Lublinie i Koszalinie. Docelowo planuje zamknięcie łącznie 20 sklepów, także własnych placówek zostanie sieci ok. 30.