Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Prezes JYSK: Sklepy stacjonarne wciąż mają duży potencjałdlahandlu.pl - 18 września 2018 12:12


Skandynawska sieć z artykułami wyposażenia wnętrz osiągnęła rekordowe obroty w wysokości 2,16 mld euro. Prezes Jan Bøgh jest szczególnie zadowolony z dużego wzrostu liczby klientów JYSK.

6,7 miliona nowych klientów odwiedziło sklepy JYSK (w tym 82 nowe placówki) w roku finansowym 2017/18: - Po raz kolejny udowodniliśmy, że wciąż istnieje duży potencjał przyciągnięcia większej liczby klientów do naszych sklepów stacjonarnych. Nowe sklepy będą nadal ważnym elementem naszej strategii, jednocześnie będziemy nadal rozwijać naszą platformę online, aby oferować naszym klientom jak najwięcej możliwości i jak największą elastyczność - powiedział Bøgh.

JYSK, z 1.249 sklepami w dwudziestu krajach, inwestuje we wszystkie segmenty biznesu. W ubiegłym roku sieć wprowadziła nowy koncept sklepu i usprawniła doświadczenie klienta online. Duńska firma zainwestowała również w infrastrukturę logistyczną: rozbudowała centrum dystrybucyjne w Uldum w Danii, a wkrótce rozpocznie budowę kolejnego, tym razem w Bułgarii.

Prezes Bøgh widzi jednak zagrożenie na rynkach, na których sieć odnosi największy sukces. - Jednym z powodów, dla których JYSK ma się tak dobrze, jest oczywiście to, że widzimy rosnącą gospodarkę w krajach, w których znajdują się nasze sklepy. Oznacza to również, że stopa bezrobocia jest bardzo niska i istnieje duża konkurencja, aby przyciągnąć najlepszych pracowników. To oznacza, że ​​musimy skupić się na rekrutacji i rozwijaniu kompetencji pracowników, aby mieć pewność, że JYSK jest atrakcyjnym pracodawcą i że jesteśmy w stanie zatrzymać wspaniałych ludzi, którzy razem z nami budują sukces firmy - podsumował.