Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Amazon rozgościł się na tureckim rynkuPAP - 19 września 2018 18:27


Amerykański gigant e-commerce Amazon.com uruchomił w środę samodzielną turecką wersję serwisu: Amazon.com.tr - poinformowała agencja Reutera. To już siódma europejska witryna firmy zarządzanej przez Jeffa Bezosa.

Amazon.com.tr oferuje produkty z 15 kategorii, m.in. książki, elektronikę, zabawki, narzędzia, AGD i artykuły sportowe. Zgodnie z ogłoszeniem firmy w serwisie znalazły się m.in. towary ponad tysiąca tureckich przedsiębiorstw. Amazon zapowiedział, że w najbliższych miesiącach zamierza poszerzyć ofertę sprzedaży i opcji dostawy.

Od października 2016 roku tureckich klientów Amazona obsługiwała zlokalizowana wersja niemieckiej witryny Amazon.de. Podobne rozwiązanie firma stosuje względem Polski. Amazon.com.tr jest siódmym samodzielnym europejskim serwisem koncernu Bezosa. Oprócz wersji niemieckiej i tureckiej działają również wersje: brytyjska, francuska, włoska, hiszpańska i (od 2014 r.) holenderska. Ta ostatnia prowadzi wyłącznie sprzedaż e-booków.
Na całym świecie działa już 16 samodzielnych serwisów Amazona. Na początku września wartość działającego od 1995 r. koncernu sięgnęła biliona dolarów. Wcześniej w sierpniu ten sam próg przekroczyła firma Apple.