Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Smyk powrócił do swojej pierwszej, historycznej lokalizacjidlahandlu.pl - 20 września 2018 18:25


W czwartek 20 września 2018 r. w budynku CEDET w Warszawie przy ul. Kruczej 50 został otwarty nowy flagowy salon sieci Smyk. W ten sposób sklep wrócił do swojej historycznej lokalizacji.

Jak przypomina Marek Janeczko, członek zarządu, dyrektor ds. operacyjnych Smyk Holding S.A., właśnie tutaj w 1977 roku zaczęła się historia DH Smyk. - To ten sklep był protoplastą nowoczesnej sieci, jaką dzisiaj jest Smyk. Stworzyliśmy to miejsce na nowo, tak aby z jednej strony odpowiadało na rosnące oczekiwania klientów – takie jak wygodne zakupy, dobrze zagospodarowana przestrzeń czy udogodnienia dla najmłodszych oraz ich rodziców, a z drugiej nawiązywało do sklepu sprzed lat – mówi.

Nowy salon o powierzchni niemal 1500 metrów kwadratowych zajmuje dwa poziomy. Parter przeznaczony jest na odzież, akcesoria oraz zabawki dla niemowląt i dzieci w wieku do 2 lat. Znajduje się tu również w pełni wyposażona Fabryka Miśków, umożliwiająca stworzenie własnego pluszaka z indywidualnie nagranym  głosem.

Na tym poziomie zachowano i wyeksponowano element poprzedniej konstrukcji budynku, który przypomina o kilkudziesięcioletniej tradycji tego miejsca. Na piętro, podobnie jak dawniej, można się dostać wjeżdżając ruchomymi schodami. Przestrzeń handlowa na piętrze przeznaczona jest m.in. na odzież i zabawki dla dzieci do 14 roku życia.

DH Smyk w Warszawie został otwarty w 1977 roku.