Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

ZPC Bałtyk wprowadza czekolady proteinowe w trzech smakachpr - 25 września 2018 10:43


Fabryka czekolady „Bałtyk” rozpoczęła produkcję specjalnych czekolad proteinowych „Bossman”, dla osób aktywnych i sportowców. Wyróżnia je wysoka zawartość białka i kakao. Tworzone sa na bazie gorzkiej czekolady w trzech smakach.

Czekolady proteinowe to kolejny etap rozwoju rodziny produktów „Bałtyku" przeznaczonych dla osób aktywnych, dbających o kondycję i zdrowy styl życia. Pierwszym etapem było stworzenie linii batonów energetycznych „Bossman", które firma wprowadziła na rynek na początku 2017 roku. 

Każda tabliczka czekolad proteinowych „Bossman" ma aż 21% wysokiej jakości białka bogatego w aminokwasy. Są tworzone w trzech smakach: pomarańczy, słonego karmelu i mięty. Do ich produkcji wykorzystuje się gorzką czekoladę o zawartości 55% części kakaowych bez dodatku cukru. Łączna zawartość cukru w tabliczce jest zatem bardzo niska - w zależności od smaku wynosi od 0,9 do 3 gram.

Słodki smak nadaje natomiast maltitol, zdrowy zamiennik cukru, obniżający ryzyko próchnicy. W środowisku naturalnym występuje m.in. w gruszkach, śliwkach czy w kukurydzy.