Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Piwo z nalewaka w banku? Tak, ale w Waszyngtoniebankier.pl - 26 września 2018 14:29


Idąc za trendami z sąsiednich ulic O Bee Credit Union w Waszyngtonie, przerobił swoją placówkę na miejsce, w którym procenty nie dotyczą jedynie produktów bankowych – pisze The Financial Brand.

O Bee Credit Union wraca tym samym do swoich korzeni z 1955 roku. Kasa spółdzielcza powstała pierwotnie w celu obsługi pracowników lokalnego zakładu Olympia Brewing Company (nazwę zmieniono na fonetycznie podobne O Bee, żeby rozszerzyć działalność także na klientów spoza przedsiębiorstwa). W budynku będącym pracownią piwowarską w czasach świetności uruchomił stylizowaną placówkę bankową w Point Ruston w Tacoma, stanie Waszyngton.

Teraz poza rozmową z doradcą bankowym i nabyciem kredytów na niewielki procent, przy bankowym stanowisku klienci mogą kupić piwo kraftowe prosto z nalewaka. Firma zapewnia, że z jednego z kranów można nalać sobie darmowej wody. Cały projekt kosztował 293 mln dol. amerykańskich.
- Jeśli się nad tym zastanowić, to bankowość stała się bardzo bezosobowa. Chcieliśmy stworzyć coś unikalnego na bazie naszego dziedzictwa i tego, czym jesteśmy. Celebrowanie naszej przeszłości, wszystkie piwa z małych browarów, to tylko podkręca naszą ideę uczynienia tego miejsca bardziej przyjaznym dla klientów – tłumaczył Lee Wojnar, wicedyrektor ds. marketingu w O Bee portalowi CreditUnion Times.