Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Merkury Market powstanie w Bielsku-Białejbielsko.biala.pl - 28 września 2018 11:36


Na kilkuhektarowej nieruchomości vis-à-vis Tesco przy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej rozpoczęły się roboty drogowe przy budowie zjazdów do planowanego w tym miejscu marketu budowlanego. Prywatny inwestor powinien wkrótce uzyskać pozwolenie na realizację wielomilionowej inwestycji – informuje portal bielsko.biala.pl.


Jak dowiedział się portal, rozpoczęła się przebudowa zjazdów na nieruchomość przy ul. Warszawskiej. To kompleks kilku działek, których właścicielem jest spółka Merkury Market z Krosna. Prywatny inwestor już kilka lat temu planował w tym miejscu budowę wielkiego marketu budowlanego i planów tych nie porzucił. Ich realizację na kilka lat wstrzymali urzędnicy.

Przełom nastąpił w ostatnim czasie. Spółka uzgodniła dojazd do nieruchomości i rozpoczęła budowę nowej drogi. Najprawdopodobniej jeszcze tej jesieni prywatny inwestor uzyska prawomocne pozwolenie na budowę obiektu handlowo-usługowego, które zostało aneksowane.

Sklep w Bielsku-Białej będzie posiadał kubaturę ok. 116 tys. m3. Obok niego powstanie parking na kilkaset samochodów. Spółka szacuje, że w Merkury Markecie znajdzie zatrudnienie nawet sto osób. 

Merkury Market to polska firma zajmująca się sprzedażą wyposażenia wnętrz oraz materiałów budowlanych. Obecnie dysponuje osiemnastoma sklepami i galeriami handlowymi głównie w południowej Polsce (m.in. w Krośnie, Nowym Sączu, Rybniku, Cieszynie oraz Żywcu). Spółka działa też na słowackim rynku, gdzie posiada sieć sklepów.