Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Aldi w dwa lata otworzy w Wielkiej Brytanii 130 sklepówdlahandlu.pl za Retail Gazette - 1 października 2018 13:11


Sieć dyskontów Aldi potwierdziła, że ​​w ciągu najbliższych dwóch lat otworzy 130 nowych sklepów w Wielkiej Brytanii i utworzy 5 tys. miejsc pracy. Deklaracja pojawiła się po tym, jak detalista ujawnił, że sprzedaż w Wielkiej Brytanii i Irlandii wzrosła o 16,4 proc., do rekordowego poziomu 10,2 mld funtów w 2017 roku.

Zysk operacyjny w całym roku wzrósł o 26 proc. -  do 265,9 miliona funtów.

Sierpniowe wyniki KantarWorldpanel również wykazały, że niemiecki dyskonter zdołał utrzymać pozycję najszybciej rosnącego detalisty w Wielkiej Brytanii w okresie letnim.

- Nasze przyszłe plany inwestycyjne podkreślają nasze zobowiązanie do odpowiedzialnego rozwoju w Wielkiej Brytanii. Oznacza to pozytywny i trwały wpływ na gospodarkę, w której działamy i poprawę życia Brytyjczyków - powiedział dyrektor generalny Aldi na Wyspach, Giles Hurley.

- Naszym podstawowym celem pozostaje zapewnienie najwyższej jakości artykułów spożywczych po najniższych cenach na rynku, tworzenie miejsc pracy i wspieranie brytyjskiego rolnictwa i produkcji. W 2020 roku Aldi będzie obchodzić 30-lecie obecności na brytyjskim rynku - dodał Hurley.

Media zauważają, że Aldi większy nacisk kładzie na swoją "brytyjskość". Nie bez znaczenia jest zapewne fakt, że na rynku pojawił się nowy konkurent - dyskonty Jack's, nowy koncept Tesco, które zawsze podkreślało swoje brytyjskie pochodzenie.

Nowe sklepy Aldi pomogą firmie zrealizować wcześniej obracany cel - 1000 sklepów do 2022 roku.