Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Hop Cold Brew - nachmielona kawa parzoną na zimno od Browaru Pintapr - 3 października 2018 11:45


Z miłości do kawy i amerykańskich odmian chmielu powstała Hop Cold Brew, jedna z pierwszych dostępnych w Polsce w butelkach, nachmielonych kaw parzonych na zimno. Bezalkoholowy napój pobudzający jest owocem trwającej od kilku lat bliskiej współpracy rzemieślniczego Browaru PINTA i Dobrej Palarni Kawy z Krakowa.

Największym atutem produktu jest jego naturalność i korzystny wpływ na zmęczony organizm. Ziarna kawy po wielogodzinnym moczeniu w zimnej wodzie dają napój o zbalansowanym, bogatym smaku i z niską goryczą. Ma on niższą niż kawy parzone na gorąco zawartość frakcji oleistej w tym drażniącego żołądek kwasu behenowego i kafestolu – podwyższającego „zły cholesterol” LDL. Jednocześnie kawa parzona na zimno ma wyższą zawartość kofeiny niż standardowy napój energetyczny. Oprócz tego taka kawa nie zmieni swojego smaku nawet po paru godzinach stania w szklance lub otwartej butelce.

- Na profil sensoryczny Hop Cold Brew składają się przyjemne cytrusy, wyczuwane w aromacie, delikatna kwasowość owoców leśnych pochodząca z kawy, długi pełny posmak cytrusów oraz duża przyjemna cielistość samego naparu – mówi Jakub Pospiszyl, barista, współwłaściciel Dobrej Palarni Kawy.

Do produkcji Hop Cold Brew została wykorzystana brazylijska kawa z regionu Carmo de Minas oraz dwie odmiany amerykańskiego chmielu: Columbus i Mosaic. Kofeina z kawy i antyoksydanty z chmielu działają pobudzająco i pomagają w regeneracji po wysiłku fizycznym lub intelektualnym. Napój ma bardzo zbliżone pH do tego jakie ma organizm człowieka, co sprawia, że może być pity nawet przez osoby z wrażliwymi żołądkami. Produkt składa się wyłącznie z wody, kawy i chmielu, dzięki czemu jest niskokaloryczny.

Napój Hop Cold Brew jest dostępny w szklanych butelkach o pojemności 0,33 l. Wybrane kawiarnie w Krakowie będą go również oferować w wersji z kranu. Dystrybucja jest prowadzona przez Browar PINTA, a sprzedaż również przez internetowy sklep Dobrej Palarni Kawy i lokale Coffeece.