Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Producent czekolady pozwie sieć Aldi?Wirtualna Polska - 3 października 2018 19:38


Firma Mondelez Polska – producent m.in. czekolad Alpen Gold Nussbeisser – zapowiedziała kroki prawne wobec sieci dyskontów Aldi. Poszło o kopiowanie produktów - informuje Wirtualna Polska.

Ta sprawa może przynieść przełom w kwestii używania znaków towarowych. Koncern spożywczy Mondelez Polska zapowiedział, że może podjąć kroki prawne wobec niemieckiej sieci dyskontów Aldi. Jest to reakcja na pytania Wirtualnej Polski o łudząco podobne opakowania czekolad.

Zaczęło się od informacji jednego z czytelników Wirtualnej Polski, który robi zakupy w sieci sklepów Aldi. Na półce zobaczył słynną "czekoladę z okienkiem". Różnica polegała na tym, że na opakowaniu widniała polska nazwa - "Orzechowa". Okazało się, że czekoladę wyprodukowała firma Château – marka własna dyskontu Aldi. Tymczasem opakowanie smakołyku było bardzo podobne do tego, który występuje na rynku pod marką Alpen Gold.

To nie pierwsza sytuacja, w której producent oryginalnego produktu procesuje się z siecią dyskontów. Pisaliśmy o tym, że Lidl sprzedawał lody Ballino, które do złudzenia przypominały produkty marki Grycan. Strony finalnie podpisały ugodę. Lidl może dalej sprzedawać lody, ale muszę one być zapakowane w zaklejony kartonik.

Więcej na Wirtualna Polska