Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Bio Family: Zakupy bezobsługowe w kolejnych placówkach wdrożymy w 2019 r.dlahandlu.pl - 10 października 2018 12:33


Okres testowy sklepu bezobsługowego w Poznaniu planujemy zakończyć do końca tego roku. W przypadku nowych placówek, wdrożenie usługi Open 24/7 nastąpi w pierwszym kwartale 2019 r. – poinformowała redakcję dlahandlu.pl Diana Gawrońska, rzecznik prasowy spółki Bio Family Supermarket.

Przypomnijmy, sieć wdrożyła pierwszy bezobsługowy i całodobowy supermarket w Europie. Wdrożenie usługi Open 24/7 umożliwia klientom robienie codziennych zakupów przez 365 dni w roku - także w nocy, święta i wszystkie niedziele wolne od handlu.

Rzeczniczka zapewnia, że pomimo braku obsługi w sklepie spółka nie obawia się ewentualnych kradzieży.

- Obecnie zastosowane systemy bezpieczeństwa pozwalają nam na znaczące wyeliminowanie potencjalnych kradzieży. A jednocześnie, zapewniają wygodę i swobodę naszym stałym klientom podczas zakupów – mówi Diana Gawrońska.

Jak tłumaczy, w ciągu dnia, kiedy w sklepie obecni są pracownicy, zakupy robi się w tradycyjny sposób. Natomiast samodzielne wejście do sklepu i zakupy bezobsługowe dotyczą godzin nocnych, każdego święta i wszystkich niedziel wolnych od handlu.

Pierwszy bezobsługowy sklep mieści się w Poznaniu przy ul. Murawa 2. Po otrzymaniu specjalnej karty Open 24/7 możemy samodzielnie wejść do sklepu przykładając kartę do czytnika i robić zakupy bez obecności obsługi. Po wybraniu wszystkich produktów udajemy się do kasy samoobsługowej, a płatności dokonujemy kartą - Visa, MasterCard, Apple Pay lub Google Pay - w terminalu płatniczym.

Kasa samoobsługowa oparta o platformę sprzedażową NCR funkcjonuje w trybie 24-godzinnym i została zaimplementowana przez Jantar Sp. z o.o. Natomiast, systemy bezpieczeństwa zostały zainstalowane przez firmę SMprotect specjalizującej się we wdrażaniu zaawansowanych usług i systemów zabezpieczeń.

Sklepy Bio Family działają w Poznaniu, Swarzędzu i Wrocławiu. Koncept Bio Family należy do rodziny Świtalskich, założycieli sieci Biedronka.