Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

IKEA Retail miała w Polsce ponad 4 mld zł sprzedażydlahandlu.pl - 11 października 2018 18:46


IKEA Retail w Polsce podsumowała kolejny rok finansowy (od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2018 r.), ogłaszając 11 proc. wzrost sprzedaży z wynikiem 4,03 mld zł. Prawie 29 mln osób odwiedziło sklepy IKEA w Polsce, a strona IKEA.pl odnotowała ponad 97 mln wizyt. W minionym roku klienci nadal najchętniej kupowali kuchnie i meble do sypialni, popularnością cieszyły się szczególnie materace oraz meble do przechowywania.

- To był kolejny świetny rok dla IKEA w Polsce, w którym udało nam się ponownie osiągnąć dwucyfrowy wzrost sprzedaży. Konsekwentnie rozwijamy sprzedaż wielokanałową, udoskonalając rozwiązania cyfrowe i poszerzając sieć nowych fizycznych formatów. W minionym roku otworzyliśmy trzy kolejne Punkty Odbioru Zamówień – w Szczecinie, Rzeszowie i Białymstoku oraz dwa punkty IKEA Gościnnie w Olsztyniei Gdyni. Wkrótce otworzymy pierwszy mniejszy sklep blisko centrum miasta – IKEA w Blue City w Warszawie - mówi Iwona Szczęka, członek zarządu IKEA Retail w Polsce.

W sierpniu 2018 roku w ofercie sieci znalazł się wege hot dog, który obecnie odpowiada za 10 proc. sprzedaży hot- dogów w IKEA Bistro.