Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

eobuwie.pl rozpoczyna przygotowania do wejścia na giełdędlahandlu.pl - 23 października 2018 17:39


CCC planuje wprowadzić na giełdę swoją spółkę zależną eobuwie.pl SA – poinformowała spółka w komunikacie.

Jak podało CCC, w dniu 23 października 2018 r. spółka zależna eobuwie.pl S.A. rozpoczęła wstępne działania przygotowawcze do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej (IPO) akcji eobuwie.pl S.A. oraz dopuszczenia akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

- IPO jest rozważane w celu pozyskania przez eobuwie.pl S.A. środków na finansowanie dalszego rozwoju działalności spółki – informuje CCC.

Przypomnijmy, w październiku rozpoczęły się prace przy budowie w Zielonej Górze nowego centrum logistycznego specjalizującego się w sprzedaży internetowej firmy eobuwie.pl. Po zakończeniu inwestycji powstanie 200 miejsc pracy, a samo centrum ma mieć powierzchnię ok. 150 tys. m kw.

Niedawno eobuwie.pl poinformowało o wprowadzeniu zaawansowanego technologicznie urządzenia. Skaner esize.me jest w stanie wykonać dokładny model 3D stóp, uwzględniający długość, szerokość, wysokość i tęgość stopy.

Firma eobuwie.pl ma w swojej ofercie ponad 500 marek i ponad 50 tys. modeli butów, torebek i akcesoriów. Jest aktywna na 14 europejskich rynkach.