Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Bieronka ma ponad 300 sklepów „tax free”, Lidl ok. 150money.pl - 2 listopada 2018 10:12


Jak zakupy za granicą, to najlepiej "tax free". Doskonale zdają sobie z tego sprawę przedstawiciele sieci handlowych nad Wisłą. Sklepów z taką ofertą przybywa. Tym tropem poszły m.in. Biedronka i Lidl. Pierwsza z nich oferuje zakupy "tax free" już od 2014 r. W 2016 r. miała 170 sklepów z taką ofertą. Dziś jest ich już ponad dwa razy tyle – informuje serwis money.pl.

- Od początku grudnia 2014 r. obcokrajowcy spoza Unii Europejskiej mogą skorzystać z możliwości zwrotu podatku VAT za zakupy dokonane w sklepach sieci Biedronka. Wybrane placówki, w których dostępna jest ta usługa, są specjalnie oznakowane (naklejka z logo "Tax free" na drzwiach wejściowych). Obecnie takich sklepów Biedronka jest ponad 420 – informują money.pl przedstawiciele Jeronimo Martins.

Jak dodają, sklepy te są zlokalizowane głównie w województwach przygranicznych, np. w woj. podlaskim czy lubelskim, ale także w regionach centralnych, np. w woj. kujawsko-pomorskim czy mazowieckim. W samym Lublinie jest blisko 30 takich sklepów.

Również Lidl rozwija swoją ofertę "tax free". Jak informują przedstawiciele biura prasowego Lidla, sieć posiada ok. 150 sklepów z taką ofertą. Zasady w sklepach obu sieci są takie same - zwrot podatku możliwy jest tylko w przypadku osób na stałe mieszkających poza Unią Europejską oraz następuje po przekroczeniu granicy.

Według różnych szacunków do Polski przybyło nawet kilka milionów imigrantów ze Wschodu. Jesteśmy także coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym. Takiej okazji nie mogły przepuścić największe sieci handlowe.

Całość na money.pl