Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Monnari na razie nie sprzeda części nieruchomości przy Piotrkowskiej w Łodzidlahandlu.pl - 2 listopada 2018 12:41


Spółka Monnari Trade poinformowała, iż wygasł List Intencyjny, dotyczący ewentualnej sprzedaży przez spółkę zależną Monnari części nieruchomości w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 293/305.

List Intencyjny został zawart pomiędzy Nordic Eco Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, (spółka zależna od Nordic Development S.A.), a MISS DOMAIN Sp. z o.o. (w 100% spółka zależna od Monnari). Spółki wyraziły wolę sprzedaży przez MISS DOMAIN na rzecz Nordic Eco, części udziału w nieruchomości, o powierzchni 10,5 ha.

- Do dnia 31.10.2018 r. Rada Miejska w Łodzi nie uchwaliła nowego Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla ww. terenu. Należy podkreślić, iż kluczowym czynnikiem dla rozwoju tj. sprzedaży i zabudowy ww. nieruchomości jest przyjęcie powyższego dokumentu m.in. przewidującego podział tej nieruchomości na mniejsze działki – poinformowało Monnari.

Spółka prowadzi rozmowy z kilkoma innymi podmiotami na temat zagospodarowania ww. terenu oraz sprzedaży części lub całości swojego udziału w użytkowaniu wieczystym powyższej nieruchomości.