Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Piotr i Paweł zamknął placówkę w CH Skoroszedlahandlu.pl - 6 listopada 2018 18:52


Od początku roku sieć zamknęła 41 sklepów, 5 sprzedała sieci Biedronka, a 3 sieci Carrefour. Piotr i Paweł obecnie zarządza 101 sklepami. Docelowo zamierza ograniczyć sieć do 70 placówek.

26 września w KRS jako zarządca spółek Grupa Piotr i Paweł SA oraz Piotr i Paweł SA w procesie sanacji został wpisany Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja. Na sędziego-komisarza w tym postępowaniu wyznaczono SSR Łukasza Lipowicza.

12 września sąd w Poznaniu otworzył postępowanie sanacyjne wobec sieci Piotr i Paweł. Dzięki temu będzie możliwe przeprowadzenie planu restrukturyzacji. Zaległości finansowe będą zamrożone, ale później firma będzie musiała je spłacić. Aktualne zobowiązania finansowe będą natomiast regulowane na bieżąco - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Aleksander Rosa, rzecznik prasowy sieci Piotr i Paweł.

Przypomnijmy, 4 września br. do Sądu Rejonowego w Poznaniu wpłynął wniosek o ogłoszenie postępowania sanacyjnego Piotra i Pawła. - Złożony do sądu w Poznaniu wniosek sanacyjny jest środkiem do realizacji tego planu, który daje czas na restrukturyzację sieci Piotr i Paweł. W ocenie zarządu wniosek ten daje realną perspektywę na normalne funkcjonowanie i rozwój firmy w przyszłości. Wdrażany plan zakłada ponadto prowadzenie rozmów dotyczących przejęcia aktywów spółki, negocjacji z bankami, a także poprawy współpracy z kluczowymi dostawcami oraz franczyzobiorcami – informuje zarząd Piotra i Pawła.

Sieć handlowa Piotr i Paweł tłumaczy, że zamierza koncentrować się na produktach z tzw. średniej i wyższej półki. - Chcemy budować pozycję lidera w segmencie up-marketowym i oprzeć swoje oblicze na produktach jakich nie ma w innych sklepach – informuje sieć.