Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Pointpack.pl, partner Żabki w dostawach e-commerce debiutuje na NewConnectdlahandlu.pl - 16 listopada 2018 15:11


19 listopada na rynku NewConnect zadebiutuje spółka Pointpack.pl, integrator technologiczny usług kurierskich. Firma wdraża usługi nadania i odbioru przesyłek kurierskich w sieciach handlowych, współpracuje między innymi z Żabką, Pocztą Polską i DHL.

Spółka przeprowadziła ofertę prywatną akcji i pozyskała 2,1mln zł środków na dalszy rozwój. Pointpack.pl obsługuje sieć ponad 5000 punktów nadawczo-odbiorczych, a także integrując technologie w systemach kasowych, kasach fiskalnych i urządzeniach nadawczo-odbiorczych. Spółka została rekomendowana do dofinansowania z NCBiR na rozwój inteligentnej sieci infrastruktury logistyki miejskiej na kwotę 6,5 mln zł.
Pointpack.pl rozpoczął też długoterminową współpracę z firmą Cleveron w zakresie integracji systemowej na rynku polskim oraz dystrybucji automatów i robotów nadawczo-odbiorczych produkowanych przez Cleveron. Pointpack.pl rozważa rozbudowę własnej infrastruktury sieci punktów nadawczo-odbiorczych w oparciu o urządzenia Cleveron.

Technologia PointPack.pl to system aplikacji opartych na rozwiązaniach informatycznych, zintegrowanych z systemami firm kurierskich i dostawcami systemów kasowych czy terminali płatniczych oraz urządzeń nadawczo-odbiorczych.

„Prognozujemy, że do 2020r. zapotrzebowanie logistyczne zwiększy się do ok. 38 tys. punktów i urządzeń nadawczo-odbiorczych przy wielkości rynku KEP ok. 540 mln przesyłek rocznie. Rynek dostaw w Polsce ma ogromny potencjał, a jego automatyzacja jest nieunikniona. Dlatego środki pozyskane w ofercie akcji przeznaczymy na dalsze integracje i rozbudowę infrastruktury, jaką dostarczamy dla branży kurierskiej i handlowej” – dodał Marek Piosik, prezes Pointpack.pl SA.