Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Właściciel marki Pepco ma nowego prezesadlahandlu.pl, za esmmagazine.com - 20 listopada 2018 14:04


Dyrektor handlowy grupy Steinhoff, Louis du Preez, został mianowany prezesem grupy. Louis du Preez jest kluczową postacią w procesie wychodzenia grupy Steinhoff z kryzysu finansowego – informuje serwis esmmagazine.com.

Du Preez zastąpi pełniącego obowiązki CEO, Danie van der Merwe, który ustąpi z końcem grudnia, czyli rok po tym, jak detalista ujawnił wielomiliardową dziurę w swoich finansach. Du Preez dołączył do grupy Steinhoff w połowie 2017 r. Został wówczas mianowany dyrektorem handlowym i członkiem zarządu. W czasie kryzysu prowadził negocjacje w sprawie restrukturyzacji grupy.

Poprzedni prezes Steinhoffa, Markus Jooste, zrezygnował po wybuchu skandalu. Obecnie toczy się przeciw niemu postępowanie w RPA, w związku z kryzysem, który zmniejszył o ponad 90 proc. wartość rynkową firmy i zmusił ją do sprzedaży swoich aktywów.

W lipcu tego roku wierzyciele grupy zgodzili się wstrzymać żądanie spłaty zadłużenia przez trzy lata, dając spółce trzy miesiące na rozpoczęcie restrukturyzacji zadłużenia. Steinhoff w październiku poprosił wierzycieli o przedłużenie tego okresu o jeden miesiąc.

Steinhoff poinformował także, że planuje wprowadzić tak zwane dobrowolne porozumienie zakładowe (CVA) w odniesieniu do swojej działalności Steinhoff Europe AG (SEAG).

Steinhoff to międzynarodowy holding zarządzający około 12.000 sklepami o łącznej powierzchni sprzedaży 9 mln mkw., w ponad 30 krajach. Do jego marek należą m.in. takie sieci jak: abra, Conforama, Harveys, Bensons for Beds, Poundland/Dealz. W grupie znajduje się także spółka Pepkor Europe, właściciel między innymi obecnej w Polsce marki Pepco. W naszym kraju zadebiutowała niedawno sieć Dealz, która w tym roku chce w Polsce mieć 20 sklepów.