Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Piotr i Paweł: Nasza sytuacja jest stabilna, liczba dostawców rośniedlahandlu.pl - 21 listopada 2018 11:51


Zatowarowanie sklepów znacząco się poprawiło, liczba dostawców rośnie z każdym tygodniem, a zobowiązania do nich są regulowane na bieżąco – mówi w rozmowie z serwisem dlahandlu.pl Aleksander Rosa, rzecznik Piotra i Pawła. Jak informuje, obecnie ponad 200 podmiotów dostarcza towary do magazynu logistycznego Piotra i Pawła, a ponad 1250 - bezpośrednio do sklepów.

Przypomnijmy, 13 listopada opublikowaliśmy na naszym portalu informację prasową spółki, w której prezesspółki, Marek Miętka, opisuje aktualną sytuację firmy. - Piotr i Paweł wychodzi na prostą – mówił.

Prezes Piotra i Pawła: Wracamy do gry

Po publikacji tego artykułu w naszym serwisie pojawiło się szereg komentarzy, które sugerowały, iż spółka podaje nieprawdziwe informacje, półki w sklepach nadal nie są pełne, a sytuacja finansowa sieci jest bardzo zła. W dyskusji toczącej się na forum internetowym sugerowano również, że spółka nie wypłaciła pensji pracownikom jednego ze sklepów.

- Zatowarowanie sklepów znacząco się poprawiło. Firma jest w sanacji od 12 września i od tej pory reguluje swoje zobowiązania na bieżąco odnośnie każdego z podmiotów. Firma nie jest na krawędzi bankructwa tylko pod nadzorem sądowego zarządcy – podkreśla Aleksander Rosa, rzecznik spółki Piotr i Paweł. Zapewnia, że poprawie uległa także sytuacja w kapitale obrotowym firmy.

Jak informuje, obecnie ponad 200 partnerów dostarcza towar do magazynu PiP i średnio 10 nowych dostawców tygodniowo wchodzi we współpracę. Natomiast bezpośrednio do sklepów sieci towar dostarcza ponad 1250 podmiotów.

Zaznacza, że spółka nie podpisuje z dostawcami umów długoterminowych. – jednak umów długoterminowych nigdy nie podpisywaliśmy. Obecnie sukcesywnie odświeżamy umowy z poszczególnymi dostawcami – mówi Aleksander Rosa. -  Nieprawdą jest także, że nie wypłaciliśmy pracownikom pensji na czas - chciałbym stanowczo to zdementować - dodaje.

Po objęciu 12 września trzech spółek Grupy Piotr i Paweł postępowaniem sanacyjnym firma wdraża kolejne etapy planu restrukturyzacji. Jednym z zapowiedzianych przez zarząd kroków było zamykanie nierentownych sklepów Piotra i Pawła. Proces ten jest w trakcie realizacji. Zgodnie z zapowiedzią zarządu sieci zamykane są sklepy, które nie przynoszą zysków.

Od początku roku sieć zamknęła 44 sklepy, 5 sprzedała sieci Biedronka, a 3 sieci Carrefour. Piotr i Paweł obecnie zarządza 98 sklepami. Ostatnio zamknięte zostały sklepy w Sieradzu i Koninie. Docelowo firma zamierza ograniczyć sieć do 70 placówek.