Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Krakowski Kredens Bistro Cafe - coraz bliżej gastronomicznego debiutudlahandlu.pl - 2 stycznia 2019 12:31


Spółka Krakowski Kredens Cafe zarejestrowała niedawno w Urzędzie Patentowym znak towarowy "Krakowski Kredens Bistro Cafe". Według klasyfikacji, spółka będzie się zajmowała serwowaniem żywności i napojów w restauracjach i barach.

Jak już pisaliśmy, 9 marca 2018 roku w KRS została zarejestrowana nowa spółka Krakowski Kredens Cafe, której 100 proc. właścicielem jest Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA oraz Krakowski Kredens Dystrybucja. Prezesem zarządu spółki jest Krzysztof Wąsowicz. Jej kapitał wynosi 10 tys. zł. Jako główną działalność podano: restauracje i inne stałe placówki gastronomiczne.

Przypomnijmy, że za 94 mln zł stoiska Krakowskiego Kredensu chciała przejąć grupa E.Leclerc. Niestety krakowski sąd, na skutek zażaleń trojga wierzycieli, oddalił wniosek Almy o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Oznacza to, że nie dojdzie do sprzedaży części majątku w ramach tzw. pre-packu. Sprzedaż składników masy upadłości odbywać się będzie na zasadach ogólnych, określonych przepisami prawa upadłościowego.

Od 20 lipca 2018 na czele Krakowskiego Kredensu stoi nowy prezes Jan Choczaj, w miejsce odwołanego Krzysztofa Wąsowicza.

Spółka prowadzi sprzedaż w 34 lokalizacjach.