Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Marks & Spencer: Żywność pochodzenia roślinnego trafia do głównego nurtudlahandlu.pl za Retail Gazette - 4 stycznia 2019 10:01


Marks & Spencer wprowadził na rynek nową gamę produktów żywnościowych przyjaznych weganom. Sieć stara się zaspokoić potrzeby klientów, którzy swoją dietę określają mianem  fleksitarianizmu (dieta polegająca na spożywaniu ograniczonej ilości posiłków mięsnych w tygodniu - przyp. red.).

Rodzina wegetariańskich prosduktów "Plant Kitchen" została opisana przez sprzedawcę jako "game changer" i obejmuje takie potrawy, takie m.in. jak popcorn kalafiorowy czy strogonow z grzybów i tajskie zielone curry.

M & S twierdzi, że w ofercie znajduje się również pierwsza wegańska surówka z białej kapusty i sałatka ziemniaczana, a także pierwsza wegańska pizza na zakwasie.

- To jest rok, w którym żywność pochodzenia roślinnego trafi do głównego nurtu - powiedziała dyrektor ds. rozwoju produktów M & S, April Preston.

Firma M & S podała, że ​​zastępuje czarne plastikowe tace alternatywnymi produktami do recyklingu w ramach zobowiązania się do łatwego recyklingu wszystkich plastikowych opakowań do 2022 r.