Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

CityBee: 10,5 tys. użytkowników aut dostawczych w trzy miesiącedlahandlu.pl - 10 stycznia 2019 12:56


Przez pierwsze trzy miesiące w usłudze CityBee zarejestrowało się 10 500 użytkowników, którzy w ciągu 742 293 minut łącznie przejechali 128 509 km. Dość powszechne są wynajmy na tydzień, a najdłuższy trwał ponad trzy tygodnie. Oprócz podróży w ramach jednej aglomeracji wynajmujący wykorzystywali format „free floating”.

Usługa CityBee zadebiutowała w Warszawie 3 października 2018 r. Następnie biało-pomarańczowe samochody dostawcze pojawiły się na ulicach Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Śląska, Łodzi, Poznania, Białegostoku, Lublina i Bydgoszczy. A tuż przed świętami Bożego Narodzenia BIG Carsharing zawitał do Szczecina. Na początku nowego roku flota liczy już 150 aut – 90 fiatów Ducato i 60 volkswagenów Crafter.

– Ostatnie trzy miesiące były dla nas bardzo intensywne. W dość krótkim czasie wprowadziliśmy naszą usługę aż do 11 aglomeracji. Od pierwszego dnia widzimy duże zainteresowanie naszymi dostawczakami, a szczególnie cieszy grupa użytkowników, którzy korzystają z wynajmu regularnie. ­– podsumowuje Bogdan Marszałek, Country Manager CityBee Polska i dodaje: – W nowym roku czekają nas kolejne wyzwania. Czekamy na rozstrzygnięcie dużego przetargu, który pozwoli nam na wprowadzenie do oferty kolejnych aut, również z innych segmentów, i dalszy rozwój usługi w Polsce.