Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Analitycy DM BDM: Ostatnie akwizycje zwiększą przychody i wyniki Amrestudlahandlu.pl - 29 stycznia 2019 13:31


Analitycy DM BDM SA utrzymują pozytywne nastawienie dla akcji AmRest. Ich zdaniem, dzięki ostatnim przejęciom spółka jest w stanie mocno zwiększyć przychody i wyniki. Spodziewają się oni, że w najbliższej przyszłości AmRest będzie rozwijał się organicznie.

- Utrzymujemy pozytywne nastawienie do AmRestu i wydajemy zalecenie Kupuj, wyznaczając cenę docelową na poziomie 47,2 PLN/walor. W krótkim terminie liczymy, że restaurator już w rezultatach za czwarty kwartał 2018 t. wykaże powrót do wysokich dwucyfrowych dynamik EBITDA i oczekujemy, że tendencja będzie utrzymana w kolejnych okresach – napisali analitycy w raporcie z 24 stycznia.

Jednym z motorów wzrostu będzie nabyta pod koniec 2018 roku Sushi Shop Group (w 2017 roku miała ona ok. 130 mln EUR sprzedaży i 15% marży EBITDA). Wyniki grupy powinny być również wspierane przez toczący się proces optymalizacji biznesów nabywanych od Yum! oraz Starbucks w ostatnich 2 latach, a także poprzez dynamicznie rozwijający się serwis pizzaportal.pl.

- Zwracamy uwagę, że polityka głównych franczyzodawców spółki, obecnie mocno promuje AmRest i w perspektywie najbliższych 2-3 lat może doprowadzić do zapowiadanego podwojenia skali działalności – oceniają analitycy.

- Wśród czynników ryzyka definiujemy wymagający rynek pracy, możliwość podniesienia stawki VAT na część produktów (z 5 na 8%) czy zakaz handlu w niedziele (część utraconego obrotu z galerii powinna jednak być „odrabiana” przez format delivery) - dodali.

Jak szacują rozpoczęcie konsolidacji Sushi Shop Group (od listopada 2018 roku) powinno się przełożyć na wypracowanie ok. 1,9 mld PLN przychodów (+25% r/r) oraz ok. 200 mln PLN oczyszczonej EBITDA (+22% r/r). W ujęciu całorocznym dałoby to 6,6 mld PLN sprzedaży i 727 mln PLN EBITDA adj. (odpowiednio +25%/+15% r/r).

- W 2019 roku duże nadzieje wiążemy z ww. Sushi Shop Group, które AmRest nabył za 164 mln EUR (podmiot jest liderem na francuskim rynku). Pozytywną „cegiełkę” powinny także dokładać biznesy, które spółka nabywała w poprzednich latach (m.in. Starbucks w Niemczech, KFC w Rosji i pizzaportal.pl). Tym samym liczymy, że restaurator osiągnie w ’19 ok. 8,64 mld PLN przychodów (+31% r/r) oraz blisko 1 mld PLN oczyszczonej EBITDA – przewidują analitycy DM BDM SA.

W dłuższej perspektywie oczekują oni, że AmRest będzie kontynuował silny wzrost organiczny sieci.