Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

CCC liczy na szybką decyzję UOKiK w sprawie przejęcia Gino Rossidlahandlu.pl - 31 stycznia 2019 14:22


- Liczymy na sprawne procedowanie UOKiK wobec sytuacji finansowej Gino Rossi i pozytywną decyzję – powiedział serwisowi dlahandlu.pl Tomasz Pokora z działu Investor Relations CCC.

Na pytanie, czy jest możliwe wydanie bezwarunkowej decyzji UOKiK, Tomasz Pokora zwrócił uwagę, że obie spółki oferują produkty w różnych segmentach cenowych – CCC w cenach poniżej 250 zł, a Gino Rossi powyżej 300 zł.

Przypomnijmy, 7 grudnia, CCC za pośrednictwem Domu Maklerskiego PKO BP wezwało do sprzedaży 50 333 095 akcji Gino Rossi, stanowiących 100 proc. głosów na walnym zgromadzeniu po 0,55 zł za sztukę. Spółka podpisała także umowę nabycia od PKO Banku Polskiego wierzytelności Gino Rossi z tytułu umów kredytowych. Intencją CCC jest przeprowadzenie kompleksowej restrukturyzacji Gino Rossi i zabezpieczenie przyszłości Spółki.

W środę 30 stycznia obie spółki poinformowały, że zawarły umowę organizacyjną. W ramach umowy, CCC zapewni wsparcie finansowe dla zachowania płynności słupskiego producenta obuwia. Tym samym ziścił się jeden z warunków wezwania na akcje Gino Rossi.

Producent obuwia z Polkowic wciąż czeka na zgodę UOKiK na przejęcie Gino Rossi. W przypadku niespełnienia się tego warunku najpóźniej do dnia 26 kwietnia 2019 r., CCC uprawniona jest do odstąpienia od umowy.