Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Lidl z własnym symbolem dla żywności bezglutenowej. Sieć rezygnuje z Przekreślonego Kłosadlahandlu.pl - 11 lutego 2019 10:39


Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej poinformowało, że w zeszłym roku rozwiązano umowę z siecią Lidl. Umowa dotyczyła używania znaku towarowego Przekreślonego Kłosa. Decyzja została podjęta w centrali firmy w Niemczech i dotyczy wszystkich sklepów sieci w całej Europie.

- Nasza współpraca z siecią układała się znakomicie. Niestety centrala firmy zadecydowała o wymyśleniu własnego symbolu dla oznaczania żywności bezglutenowej i Lidl Polska musiał się temu podporządkować. Nigdzie nie napisaliśmy, że produkty sieci nie są już bezpieczne. Nadal mamy z firmą dobre kontakty. Natomiast nie sprawdzamy już zakładów produkcyjnych, wytwarzających dla sieci produkty pod ich markami (chyba że są to nasze firmy licencyjne, z którymi stale współpracujemy) - czytamy na portalu stowarzyszenia.

Europejski System Licencyjny na znak Przekreślonego Kłosa został wprowadzony po to, by ujednolicić znakowanie żywności bezglutenowe.