Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Producent Devil Energy Drink przegrał sprawę o nieobyczajną reklamępress.pl - 13 lutego 2019 10:54


Firma Waterius, którą sąd w 2018 roku zobowiązał do przeprosin i zapłaty 60 tys. zł za opublikowanie niezgodnej z dobrymi obyczajami reklamy słodzonego napoju Devil Energy, przegrała kolejną sprawę sądową ze Stowarzyszeniem Twoja Sprawa - podaje press.pl

Prawomocny wyrok sądu nie został wykonany przez Waterius, a na facebookowym profilu Devil Energy pojawiła się informacja, że przeprosiny nie zostaną opublikowane. Spółka nie zapłaciła również pieniędzy na cel społeczny. W związku z tym Stowarzyszenie Twoja Sprawa zainicjowało kolejną sprawę i uzyskało korzystne dla siebie orzeczenie. W efekcie firma Waterius ma zapłacić dodatkowo 30 tys. oraz 2 tys. zł za każdy dzień opóźnienia w opublikowaniu przeprosin za wspomnianą reklamę. Orzeczenie nie jest jeszcze prawomocne. Stowarzyszenie zapowiada złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości firmy - jeżeli Waterius w dalszym ciągu nie zastosuje się do orzeczeń sądów i nie zapłaci całości należności, zapowiada też pozew za kolejną reklamę, która seksualizuje postać małego chłopca.

Reklama Devil Energy Drink pokazywała kobietę klęczącą przed mężczyzną i hasło „ona już wie, co za chwilę będzie miała w ustach”. Kolejna odsłona reklamy pokazuje nagiego chłopca, w tym samym kontekście.