Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Kupiec Poznański zmieni profil swojej galerii handlowejdlahandlu.pl/propertynews.pl - 4 marca 2019 12:51


Trwają prace projektowe dotyczące przebudowy Kupca Poznańskiego. Zmodernizowana zostanie powierzchni biurowa oraz galeria handlowa. Nowa odsłona budynku wzbogaci się również o skrzydło hotelowe. Inwestor podpisał umowę z siecią Marriott.

Hotel pod marką AC Hotels by Marriott zlokalizowany będzie w zachodniej części budynku, z głównym wejściem od strony pl. Wiosny Ludów. Znajdzie się w nim ok. 150 pokoi, restauracja, bar, a także sale konferencyjne i wielofunkcyjne.

Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka Kupiec Poznański Real Estate Sp. z o.o. Planowany okres realizacji inwestycji to lata 2020-2022. Za projekt przebudowy odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna Chapman Taylor. Zmienią się nie tylko wnętrza, ale również zewnętrzna elewacja Kupca.

Profil galerii handlowej w większym zakresie będzie nastawiony na turystów.

Kupiec Poznański to pierwsze centrum handlowo-biurowe w centrum Poznania. Budynek powstał w 2001 roku, liczy 6 kondygnacji naziemnych i 1 podziemną, a jego łączna powierzchnia to 32 tys. mkw. Obecnie łączy on funkcje biurową i handlową. Część handlowa usytuowana jest na parterze, I i II piętrze. Trzy wyższe kondygnacje przeznaczone są na biura.