Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Ponad połowa młodych ludzi robi często zamówienia jedzenia onlinedlahandlu.pl - 7 marca 2019 09:58


Studenci zamawiają online głownie pizzę – 61 proc. ich zamówień dotyczy właśnie tego dania. Drugie miejsce zajmuje kebab (19 proc.), a na trzecim uplasowały się burgery (9 proc.). Średnia wartość zamawianego przez studentów jedzenia jest niższa od średniej o 10 proc. – wynika z badań PizzaPortal.

- Dzięki powstałym platformom do zamawiania jedzenia online, każdy może z dużą łatwością wybrać dania proponowane przez setki restauracji, oferujące kuchnie z wielu zakątków świata. Nic więc dziwnego, że studenci, którzy wyczerpali zapasy przywiezione w tzw. słoikach, decydują się na zamawianie jedzenia online. Według badań przeprowadzonych przez PizzaPortal.pl na reprezentatywnej grupie internautów, 56% procent osób zamawiających jedzenie w wieku do 24 lat zadeklarowało, że wykorzystało do tego Internet w ostatnim czasie. Oznacza to, że stanowią oni najbardziej zdigitalizowaną grupę klientów – ocenia PizzaPortal.

Potrawy przygotowane w rodzinnym domu nie mają konkurencji. Zapasy jednak bardzo szybko się kończą. Według badań PizzaPortal.pl w poniedziałki składane jest 16% zamówień online. Kolejny wzrost notuje się pod koniec tygodnia - w czwartki, piątki i niedziele do nawet 17% zamówień.

Badania dowodzą, że aż 61% zamówień dotyczy pizzy. Drugie miejsce zajmuje kebab (19%), a na trzecim uplasowały się burgery (9%). Poza podium znalazły się m.in. dania kuchni chińskiej oraz japońskiej. Zdecydowanie najwięcej zamówień przypada na godziny wczesnowieczorne. Między 18 a 20 składanych jest ponad 30% zamówień.

Średnia wartość zamawianego przez studentów jedzenia jest niższa od średniej o 10% co wynika głównie z preferowanego przez nich menu, a także dużej ilości restauracji oferujących konkurencyjne ceny, które są atrakcyjne dla studentów.