Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

DHL zapewni obsługę centrum logistycznego Pepco w Sosnowcudlahandlu.pl - 7 marca 2019 10:06


Pepco, sieć dyskontów odzieżowo-przemysłowych, rozpoczęła współpracę z firmą DHL, która zajmie się obsługą centrum dystrybucyjnego w Sosnowcu. DHL Supply Chain będzie nadzorował proces wyposażenia magazynu, zatrudnienia około 350 osób oraz dostarczenia rozwiązań informatycznych na potrzeby obsługi centrum logistycznego, o powierzchni 40 000 mkw.

- Współpraca ze sprawdzonym dostawcą usług logistycznych jest dla nas kluczowa gdyż oznacza możliwość skorzystania z międzynarodowego doświadczenia oraz skutecznych, sprawdzonych rozwiązań logistycznych. DHL Supply Chain zapewni sprawną obsługę naszego centrum logistycznego, a co za tym idzie wpłynie na zadowolenie naszych klientów, w tym wypadku robiących zakupy w sklepach Pepco w dwóch z dziesięciu krajów, gdzie prowadzimy działalność – w Rumunii i w Czechach - mówi Krzysztof Sielicki CEE Central Support and Supply Chain Development Manager Pepco.

- W dzisiejszych czasach wyłącznie wysoki poziom logistycznej obsługi klienta może zapewnić jej konkurencyjność i być wyznacznikiem wysokiej pozycji w oczach konsumenta - uważa Piotr Okurowski, dyrektor zarządzający DHL Supply Chain w Polsce.

Z magazynu w Sosnowcu zasilane będą sklepy w Czechach oraz w Rumunii. Obiekt w Sosnowcu dołącza do sieci już istniejących centrów w Rawie Mazowieckiej oraz Wolborzu i w miejscowości Gyale na Węgrzech.

DHL Supply Chain rozpoczęło intensywną rekrutację do magazynu w Sosnowcu.

Sieć Pepco posiada aktualnie blisko 1600 sklepów, w 10 krajach europejskich (Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry, Chorwacja, Słowenia, Litwa, Łotwa, Estonia). Marka Pepco powstała w 2004 r. w Polsce. Od tamtego czasu zyskała ogromne zainteresowanie klientów i rozszerzyła swoją działalność o kolejne kraje Europy Środkowo-Wschodniej.