Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Dach sklepu Aldi zmienił się w scenę teatralnąpr, dlahandlu.pl - 10 kwietnia 2019 12:37


6 kwietnia tuż po zachodzie słońca, mieszkańcy Łodzi stali się świadkami niezwykłej uczty teatralnej w nietypowej przestrzeni. W ramach jubileuszowej, 10. edycji akcji Dotknij Teatru i obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, dach i parking sklepu Aldi przy ulicy Puszkina 6 przeobraziły się w scenę teatralną.

Spektakl „Widokowisko” na dachu ALDI na Widzewie w Łodzi przyciągnął setki widzów. Sieć była partnerem strategicznym i sponsorem wydarzenia.

- Za nami bezprecedensowe przedsięwzięcie teatralne na dachu marketu ALDI, zarówno w skali kraju, jak i w skali globalnej. Cieszymy się z włączenia w działania kulturalne, które wychodząc w przestrzeń miasta, przybliżają sztukę i pozwalają nawiązać dialog z jego mieszkańcami. Wsparcie prac związanych z organizacją spektaklu jest także formą podziękowania od ALDI dla mieszkańców Łodzi - najbliższych sąsiadów naszego sklepu i pozostałych okolicznych mieszkańców, którzy są również klientami sklepu - mówi Agata Biernacka z biura prasowego ALDI.

W ramach akcji, która odbywała się zarówno na terenie parkingu, jak i dachu sklepu, rozegrało się symboliczne zderzenie dwóch światów, tego realnego ze światem wyobraźni, natury i intuicji. Scenariusz spektaklu był współtworzony z mieszkańcami osiedla, zawierał ich wspomnienia, przemyślenia i refleksje związane z widokiem z okna. Dynamiczny pejzaż miejski, zjawiska atmosferyczne, tęsknota za przyrodą, wspomnienia o cyrku i wesołym miasteczku – to wszystko widzowie odnaleźli w przedstawieniu. Między innymi dzięki tancerce – akrobatce cyrkowej zawieszonej na szarfach przy pomocy dźwigu nad dachem sklepu, tancerzu-ptaku wykonującym taniec wolności na dachu czy burzy muzycznej pomiędzy „górą” i „dołem”.

Ciekawym wymiarem przedstawienia było zaangażowanie widzów – okolicznych mieszkańców, którzy stworzyli swoisty chór grajków - za pomocą małych instrumentów muzycznych imitujących śpiew ptaków – okaryn zbudowali niezwykłe tło muzyczne. Zaś w finałowej scenie z balkonów mieszkańców wypuszczone zostały świetliste balony symbolizujące osiągniętą dzięki sztuce harmonię.