Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Panattoni na EEC: Magazyny nowym miejscem dla handlupropertynews.pl - 16 kwietnia 2019 09:39


Dynamicznie rozwijający się rynek e-commerce generuje coraz większy popyt na duże powierzchnie magazynowe. Można powiedzieć, że magazyny są dziś nowym miejscem dla handlu - mówi Robert Dobrzycki, CEO Panattoni Europe, prelegent Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Boom na powierzchnię magazynową trwa już od jakiegoś czasu, a rynek rozwija się na całym świecie. - Polska nie jest wyjątkiem - zapewnia Robert Dobrzycki. - Motorem napędzającym magazyny jest e-commerce, choć w dalszym ciągu dobrze radzi sobie przemysł. Sprzyja nam położenie w Europie oraz coraz lepsza infrastruktura.

Wielkie przedsięwzięcia magazynowe zmieniają oblicze rynku. Wielkopowierzchniowe inwestycje wymagają dużych zasobów ludzkich - nawet do 3 tys. ludzi na jednostkę magazynową. Rośnie zatem popyt na wykwalifikowanych pracowników - mówi Robert Dobrzycki.  - Z drugiej strony obserwujemy ogromne zapotrzebowanie na wolumeny inwestycyjne ze strony kupujących. Globalni inwestorzy nie interesują się już tylko rynkiem niemieckim, angielskim czy francuskim, ale mogą znaleźć duże wolumeny również w Polsce. Dobrym przykładem są inwestorzy azjatyccy.

Panattoni Europe chce odpowiadać na te trendy. - Podążamy za klientem, szukamy nowych lokalizacji, w których można znaleźć wykwalifikowaną kadrę. Choć zachód Polski wciąż cieszy się największym zainteresowaniem, wschodnie lokalizacje zyskują na atrakcyjności - mówi CEO Panattoni Europe.

Robert Dobrzycki będzie gościem dyskusji  "Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce. Stan, trendy, główni gracze " podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. XI edycja kongresu odbędzie się w dniach 13-15 maja br. w Katowicach.