Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

SPAR Group z RPA oficjalnie z licencją na markę SPAR w Polscedlahandlu.pl - 9 maja 2019 10:38


Spar International potwierdza, że ​​po rozwiązaniu poprzedniej umowy licencyjnej w lutym 2019 r. ze spółka Spar Polska i przeglądzie wniosków od potencjalnych partnerów, zarząd Spar International przyznał licencję na markę Spar w Polsce firmie Spar Group Ltd. - dowiedziała się redakcja dlahandlu.pl.

Spar Group osiąga roczną sprzedaż w wysokości około 6,3 miliarda euro. W 1963 r. otrzymała licencję Spar dla Republiki Południowej Afryki. Licencja obejmuje już 12 krajów, z rosnącą obecnością w Europie, w tym operacji w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii i Szwajcarii.

- Marka Spar jest obecna w Polsce od połowy lat 90-tych, a Spar International jest zaangażowany w zapewnienie sukcesu niezależnych detalistów Spar w Polsce. Czekamy na rozwój marki w tym kraju - zapowiada Spar International w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

 Spar International jest największym na świecie sprzedawcą artykułów spożywczych o globalnych przychodach ze sprzedaży detalicznej w wysokości 34,5 mld euro w 2017 r.

Leszek Bać, prezes spółki Spar Polska, zarzuca Spar Group Ltd czyny nieuczciwej konkurencji.

- Zarząd Spar Polska S.A. zlecił prawnikom skierowanie sprawy na drogę sądową przeciwko podmiotom powiązanym ze spółką The Spar Group LTD z siedzibą w Pinetown (RPA) w związku z podjętymi na terenie Polski czynami zabronionymi ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji - napisał Leszek Bać, prezes Spar Polska w oświadczeniu cytowanym przez poradnikhandlowca.pl

- Działania ze strony Spar Group Ltd. w zmowie ze Spar International B.V. to próba wrogiego przejęcia - podkreśla Leszek Bać.

Przypomnijmy, że Spar Group Ltd będzie obecne w naszym kraju za sprawą przejęcia sieci Piotr i Paweł. 26 kwietnia firma potwierdziła zamiar inwestycji w sieć. Inwestycja wymagać będzie uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Wstępna umowa między stronami zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni, po czym zostanie złożony stosowny wniosek do UOKiK.

Na razie urząd nie otrzymał żadnego wniosku od spółki Spar Group Ltd.