Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Zawirowania wokół sprzedaży torebek Michael Kors w LidluRzeczpospolita - 14 maja 2019 11:38


Dziennikarz modowy odkrył, że promocja torebek w Lidlu może nie być autoryzowana przez Michael Kors – informuje „Rzeczpospolita”. Lidl odpowiada, że dostawa torebek MK była negocjowana przez międzynarodowy zespół Lidla dla więcej niż jednej spółki narodowej.

Przypomnijmy, 13 maja w ofercie sklepów Lidl miały pojawić się torebki z logo Michaela Korsa. Cena wszystkich modeli wynosić będzie 799 zł. Standardowo ceny torebek amerykańskiego domu mody oscylują wokół 1000 – 1500 zł. Torebki będą dostępne tylko w ofercie online. 

Jak podaje Rzeczpospolita, Michał Zaczyński, redaktor „Esqiure Polska” zwrócił uwagę, że promocja ma nie być autoryzowana przez szefów marki Michael Kors i na dobrą sprawę „nie wiadomo skąd Lidl wytrzasnął te torebki”. Potwierdziła to Joanna Witczak z Michael Kors, która poinformowała dziennik, że promocja „odbywa się bez porozumienia z Marką”.

- Dostawa torebek marki Michael Kors była negocjowana przez międzynarodowy zespół Lidla dla więcej niż jednej spółki narodowej. Szczegółowe informacje na temat negocjacji handlowych dot. produktów oferowanych przez Lidl Polska objęte są tajemnicą handlową – powiedziała Rzeczpospolitej Aleksandra Robaszkiewicz Communications Manager Lidl Polska.