Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Konsimo zadebiutuje na Śląskudlahandlu.pl - 15 maja 2019 10:04


Gemini Park Tychy rozwija ofertę „home”. Centrum handlowe podpisało właśnie umowę najmu z dyskontem wnętrzarskim KONSIMO. Otwarcie nowego sklepu zaplanowano na czerwiec br. Będzie to pierwszy sklep marki na Śląsku.

Największe centrum handlowe w Tychach poszerza dostępną u siebie ofertę wyposażenia wnętrz. Sklepy z meblami i dodatkami do domu zajmują tam już ponad 15 proc. powierzchni leasingowej. Swoje salony w Gemini Park mają m.in. Jysk, Komfort, Komfort Łazienki, Home&You, Homla, ale także Pepco, TEDi czy TK Maxx.

Gemini Holding, właściciel obiektu, podpisał właśnie umowę najmu z marką KONSIMO. Ulokuje ona w centrum handlowym salon mający aż 587 m kw. Będzie to pierwszy salon brandu na Śląsku.

- Sklepy z wyposażeniem wnętrz należą dziś do najchętniej odwiedzanych przez klientów Gemini Park. Dlatego naturalnym dla nas krokiem jest stały rozwój tego niezwykle atrakcyjnego zakupowo segmentu. Jednocześnie staramy się dywersyfikować ofertę tak, aby kolejne marki, jakie zapraszamy do współpracy, były unikalne w skali regionu, ale też dopełniały zastany już tenant-mix - mówi Daniel Słuchocki, dyrektor ds. komercjalizacji Gemini Holding.

Planowany sklep to zupełnie nowy koncept dyskontu wnętrzarskiego, który łączy w jednym miejscu wszelki asortyment niezbędny do urządzenia i dekoracji domu lub mieszkania. W jego ofercie można znaleźć meble, w tym meble dla dzieci, oświetlenie, tekstylia, dywany, ceramikę, ale także naczynia kuchenne i dekoracje. Bogata oferta salonu umożliwi klientom urządzenie m.in. pokoju dziennego, jadalni, pokoju dla dziecka czy sypialni.

- Klienci na pewno będą zaskoczeni ofertą, nie tylko ze względu na jej różnorodność, ale przede wszystkim na najniższe na rynku ceny za produkty wysokiej jakości do wyposażenia domu. Wyróżnikiem salonu będzie także dostępność całej oferty od ręki, coś co jest charakterystyczne dziś tylko dla największych graczy rynkowych tego segmentu – zapowiada Agnieszka Glicner, przedstawicielka marki KONSIMO.

Sam salon ma być podzielony na kilka zróżnicowanych stylistycznie stref, z których każda ma być wewnętrznie spójna i oferować wyposażenie w danej stylistyce.

- KONSIMO prowadzi ekspansję w Polsce skupiając się w pierwszej kolejności na największych miastach oraz na najważniejszych regionach, w tym na Górnym Śląsku – mówi Agnieszka Glicner.

- Wybór Gemini Park Tychy poprzedzony był analizą otoczenia samego obiektu, a także potencjału dalszego napływu klientów z dalszych obszarów. Obecność w Gemini Parku najważniejszych na rynku handlowym detalistów w kategorii wyposażenia domu również miało znaczący wpływ na naszą decyzję o otwarciu w Tychach – dodaje.