Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Blik łączy siły z MastercardRzeczpospolita - 27 maja 2019 12:23


Autorski projekt polskich banków nawiązuje współpracę z Mastercard, który stanie się jego głównym współwłaścicielem. Szykuje się także kolejna zagraniczna umowa dotycząca technologii - napisał w poniedziałek dziennik "Rzeczpospolita.

Jak napisała gazeta, na podstawie nieoficjalnych informacji "do końca czerwca ma zostać przeprowadzona transakcja między Mastercard a Polskim Standardem Płatności (PSP), w wyniku której światowy gigant zostanie akcjonariuszem PSP". "Będzie miał w polskiej spółce jedną siódmą akcji" - czytamy.

"Najprawdopodobniej Mastercard obejmie nowe akcje PSP. Szczegóły warunków umowy są jeszcze negocjowane" - podał dziennik.

"Z naszych informacji wynika, że wycena PSP, bazująca na kwocie płaconej przez Mastercard, wyniesie ok. 500 mln zł. Ale rozmowy jeszcze trwają i ostateczne a wycenia może się nieco różnić" - czytamy w "Rz".

Akcjonariuszami tej powołanej w 2013 r. spółki (system Blik działa od lutego 2015 r.) jest sześć banków: PKO BP, Santander, mBank, ING Bank Śląski, Millennium i Alior.