Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Tesco Polska zamyka magazyn w Komornikach i cztery kolejne sklepydlahandlu.pl - 30 maja 2019 14:06


Jak dowiedział się portal dlahandlu.pl Tesco zamyka w Polsce cztery sklepy i centrum dystrybucji w Komornikach.

Sklepy, które zostaną zamknięte zlokalizowane są w Nowym Sączu (ul. Prażmowskiego), Rudzie Śląskiej (ul. 1 Maja), Starogardzie Gdańskim (ul. Zblewska) i Olsztynie (ul. Pstrowskiego). Tesco zdecydowało również o zamknięciu jednego ze swoich centrów dystrybucji w Poznaniu (Komorniki) i kontynuowaniu operacji w pozostałych dwóch centrach dystrybucji (Teresin i Gliwice).

Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce, skomentował: „Zmiany te są częścią naszej pracy, mającej na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej. Naszym priorytetem jest teraz zaoferowanie odpowiedniego wsparcia dla pracowników zamykanych placówek”.

Na koniec lutego br. sieć posiadała w naszym kraju 353 sklepy. Od lutego 2018 sieć zamknęła 62 placówki. Po zamknięciu ogłoszonych właśnie 4 zamknięć Tesco będzie liczyć 349 placówek.

Magazyn w Komornikach w Segro Logistics Park Poznań miał 30 tys. mkw. powierzchni i odpowiadał za dostawy produktów do 140 sklepów. Magazyn rozpoczął pracę na przełomie września i października 2016 roku. Obsługiwał sklepy Tesco w regionie północnym i północno-zachodnim. Z magazynu realizowane były dostawy tzw. suchej żywności, czyli produktów niewymagających przechowywania i transportu w obniżonych temperaturach.

Tesco Polska zatrudniało w magazynie ok. 200 osób, a w pikach sprzedażowych dodatkowo 200 pracowników tymczasowych.