Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Wniosek w sprawie Piotra i Pawła trafił do UOKiK. Złożyła go spółka Passington Investmentdlahandlu.pl - 4 czerwca 2019 18:38


4 czerwca 2019 r. złożone zostały dokumenty do Prezesa UOKiK w celu uzyskania zgody na transakcję przejęcia sieci Piotr i Paweł przez SPAR Group Ltd z RPA - informuje Piotr i Paweł.

Wniosek do UOKiK zgłosiła firma Passington Investments z siedzibą w Poznaniu, przy 27 grudnia 3, która planuje przejąć kontrolę nad spółką Grupa Piotr i Paweł w restrukturyzacji z siedzibą w Poznaniu.

Passington Investments jest podmiotem należącym do grupy kapitałowej The Spar Group Limited - podano we wniosku.

Spółka została założona w lutym br. Jej kapitał zakładowy wynosi 5 tys. zł, a prezesem zarządu jest Christian GAUNT. Jedynym udziałowcem firmy jest VISTRA SHELF COMPANIES, której siedziba mieści się w Warszawie, przy Al. Jerozolimskich 56c, a Christian Gaunt jest w niej dyrektorem ds. usług powierniczych. Jednocześnie zgodnie z KRS figuruje on jako członek zarządu lub prezes w 239 innych spółkach zarejestrowanych w KRS, których siedziby w większości także znajdują się przy Al. Jerozolimskich 56c w Warszawie.

Przypomnijmy, że w 2014 roku Christian Gaunt był prezesem spółki Rella Investments.

Vistra Shelf Companies jest spółką zależną Vistra CEE Holding Ltd z siedzibą na Cyprze.

We wniosku podano, że grupa kapitałowa The Spar Group Limited nie prowadzi aktualnie działalności w Polsce.

Jeżeli decyzja UOKiK będzie pozytywna sklepy Piotra i Pawła staną się częścią globalnej sieci SPAR. Pierwszy sklep, który firma planuje otworzyć pod nowym logo SPAR będzie działał w Blue City w Warszawie. Sklep będzie działał w formule franczyzowej,  gdyż sieć Spar nie będzie miała sklepów własnych w Polsce - informuje rzecznik prasowy Piotra i Pawła.

Umowa z inwestorem została podpisana 30 maja.