Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

NSZZ Solidarność: Castorama dyskryminuje doświadczonych pracownikówdlahandlu.pl - 6 czerwca 2019 09:48


Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Castorama Polska wystosowała do zarządu Castoramy pismo, w którym poruszyła m.in. wątek wynagrodzeń.

- Pracodawca od kwietnia 2019r. wprowadził jednostronnie dla pracowników Castorama Polska Sp. z o.o. podwyżki, które miały być uznaniowe i zależeć miały od procesu oceny indywidualnej pracowników. W procesie przyznawania podwyżek zostało zupełnie pominięte jedyne kryterium, na które pracownik ma realny wpływ, czyli jego praca. Brak podwyżek dla pracowników z wysoką oceną, a przyznanie podwyżek pracownikom z niższymi ocenami oraz przyznanie podwyżek różnych wysokości pracownikom posiadających taką samą ocenę traktować należy jako brak równego traktowania i dyskryminacji - argumentują związkowcy.

- Ponadto naszą i pracowników spółki uwagę przykuwa fakt wynagrodzeń nowo zatrudnianych pracowników, które często jest wyższe bądź równe z wynagrodzeniami doświadczonych pracowników z kilkuletnim stażem oraz fakt nierównego traktowania w wynagradzaniu pracowników działów handlowych i niehandlowych. Fakty te również noszą znamiona dyskryminacji - uważa Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” z Castoramy.