Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Carrefour chce kupować bezpośrednio od rolnikówportalspozywczy.pl - 11 czerwca 2019 16:33


Christophe Rabatel, prezes Carrefour Polska poinformował, że wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano nowy program, obecnie w fazie testów, pozwalający polskim rolnikom, w tym rolnikom ekologicznym na bezpośrednią sprzedaż wytworzonych przez nich produktów w najbliższym sklepie Carrefour.

Program nosi nazwę „Prosto z polskiej wsi” i jest adresowany do producentów czerwonych owoców z Mazowsza.

Jest to pierwsza część programu, w kolejnych jego etapach jest planowanie rozszerzenie asortymentu sprzedawanego bezpośrednio do sklepów Carrefoura o inne produkty. Program ma też być rozszerzony na inne regiony Polski.

Carrefour pracuje również nad przygotowaniem rozwiązań logistycznych pozwalających mniejszym gospodarstwom współpracować i dostarczać swoje produkty bezpośrednio do swojej sieci sklepów.

– Uważamy, że jest deficyt rolników ekologicznych na polskim rynku i chcemy to zmienić – powiedział Christophe Rabatel, prezes Carrefour Polska.

Działania te wpisują się transportację żywieniową, której celem jest upowszechnienie produkcji i konsumpcji produktów ekologicznych. W ramach transformacji jednym z celów Carrefoura jest wspieranie konwersji polskich gospodarstw konwencjonalnych na ekonomiczne, a także wspieranie ich dalszego rozwoju. W 2018 roku sieć przyznała na ten cel wsparcie finansowe o wartości blisko 800 000 zł, które trafiło do 25 rolników.

Ponadto Carrrefour niedawno rozpoczął ogólnopolską kampanię w mediach Act For Food, która promuje produkty ekologiczne wśród polskich konsumentów.