Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Najtańszy wentylator kosztuje 40 zł, klimatyzator 700 zł, a koszulki chłodzące 300 złpr, dlahandlu.pl - 14 czerwca 2019 09:12


Czerwiec przyniósł upały i rekordowy wzrost zainteresowania klimatyzatorami. W tym miesiącu jest ono większe już o ponad 120 procent w porównaniu do ubiegłego roku – wynika z danych Ceneo.pl. Sprzedawcy liczą zyski. Za najtańsze urządzenie do chłodzenia trzeba obecnie zapłacić ok. 100 zł.

Pogoda ma ogromny wpływ na sprzedaż. Tak jest w przypadku m.in. produktów sezonowych takich jak klimatyzatory i urządzenia do chłodzenia. W tym roku sezon na produkty z tej kategorii zaczął się wraz z pierwszą falą upałów, czyli z początkiem czerwca.
- Dla niektórych sprzedawców tych urządzeń z pewnością jest to duże wyzwanie operacyjne.
Trzeba na bieżąco uzupełniać ofertę. Maj był deszczowy i chłodny, w porównaniu z ubiegłym rokiem okazał się bardzo słaby dla produktów z tej kategorii, dlatego mógł uśpić ich czujność. W ubiegłym roku początek sezonu zaczął się już w połowie kwietnia – wyjaśnia Tomasz Jankowski PR Manager Ceneo.pl.

O tym, że sprzedaż tego typu urządzeń jest wyzwaniem przyznają sami sprzedawcy, którzy do tego sezonu przygotowują się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W tej branży liczą się umiejętności i doświadczenie w procesie sprzedaży. W cieplejszych krajach (np. Włochy, Hiszpania) sprzedaż można w pewnym stopniu zaplanować, w Polsce można tylko szacować. - W naszej pracy wykorzystujemy ponad 20 letnie doświadczenie, które pozwala naszemu sklepowi dopasować się do aktualnej sytuacji pogodowej. Są producenci, którzy już na początku czerwca całkowicie wyprzedali tegoroczną produkcję, ale jak wszyscy wiemy rynek nie lubi pustki. Mamy własny magazyn, zakontraktowane regularne dostawy, a produkty, które uznaliśmy za najlepsze na rynku wykupiliśmy od producentów na wyłączność i mają niezależnie zabezpieczone stany magazynowe na cały sezon. – podkreśla Artur Klepacki dyrektor e-commerce w klimasklep.pl.

Obecnie za najtańsze urządzenie do chłodzenia np. wodą musimy zapłacić około 100 zł.
Za klimatyzator w sklepie internetowym musimy zapłacić blisko 700 zł. Z kolei najtańszy wentylator kosztuje prawie 40 zł. Najdroższe są zaawansowane urządzenia, które kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych – wynika z analizy Ceneo.pl.

Sklepy oferują też bogaty wybór gadżetów do chłodzenia

Cena to wciąż jeden z głównych czynników zakupowych, dlatego z uwagi na oszczędność i wygodę sięgamy po inne rozwiązania, które przyniosą ulgę w upałach. W sklepach internetowych znajdziemy szereg gadżetów i urządzeń do chłodzenia. - Na liście niecodziennych gadżetów do chłodzenia znajdziemy m.in. koszulki, które po namoczeniu w wodzie przynoszą kilkugodzinne chłodzenie. Ich ceny zaczynają się jednak od 300 zł. Kierowcy z kolei poza klimatyzacją mogą zaopatrzyć się m.in. w maty na fotel, które nie tylko przynoszą ochłodzenie, ale dodatkowo masują. Ich cena zaczyna się od 200 zł. Producenci nie zapominają również o naszych czworonogach. Dla nich przygotowali specjalne kamizelki, maty chłodzące z poliestru a nawet obroże. Ceny tych produktów zaczynają się od niespełna 100 zł. – wylicza Tomasz Jankowski.