Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe: Nowa hala handlowa idzie w górępr, dlahandlu.pl - 14 czerwca 2019 10:15


Konstrukcja stalowa nowej hali jest już gotowa. Wkrótce rozpocznie się montaż dachu i ścian. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu prac – mówi Mieczysław Pugawko, prezes Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego. Centrum buduje nową halę handlową przy ul. Andersa 40.

- Zakończyły się roboty związane z posadowieniem fundamentów, wylano podkłady pod posadzki z chudego betonu i zakończono montaż stalowej konstrukcji stalowej – wylicza prezes PCR-T S.A. – W tej chwili widać już zarys przyszłej hali.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem - zapewnia Robert Skrzypkowski, prezes RS Budownictwo. - Konstrukcja hali już powstała, następny etap to budowa dachu i poszycia ścian z płyt warstwowych.

W obiekcie znajdzie się 45 boksów, a przy okazji inwestycji przybędzie także 98 miejsc parkingowych. Inwestor prowadzi rozmowy z najemcami. Zainteresowanie jest spore, na wiele boksów są już chętni. O tym, że hala przy Andersa 40 to doskonała lokalizacja świadczą rzesze klientów z Białegostoku i okolic, ale też ciągłe poszerzenie oferty w już istniejącej hali.

- Spółka stale pracuje nad poszerzaniem asortymentu sprzedawanych na giełdzie produktów i usług. Przykładem tego jest powstanie z jednym boksów  w starej hali  mini kawiarenki – podaje przykład Mieczysław Pugawko.

Dobrych wiadomości dotyczących inwestycji jest jednak więcej. Uprawomocniła się decyzja dotycząca budowy stacji transformatorowej. To przedsięwzięcie zagwarantuje wszystkim najemcom odpowiednią tzw. moc zamówioną. Dzięki niej będą mogli prowadzić działalność bez obawy o zasilanie.

- Obecnie niemal każde stoisko wyposażone jest w ladę chłodniczą. Nie mówiąc już o oświetleniu obu hal handlowych – wskazuje prezes PCR-T S.A.

Dobrą wiadomością jest wreszcie objęcie terenu, na którym znajduje się Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A. miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Taką decyzję podjęły niedawno władze miasta. Dla spółki istotne jest to, że otaczające giełdę drogi zyskają status gminnych.

- W części działki od strony spalarni ma powstać nowa droga. Oznacza to, że cały nasz teren zostanie skomunikowany z każdej strony – wyjaśnia Mieczysław Pugawko – co da nam nowe możliwości rozwoju.