Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

W UOKiKu jest kolejny wniosek ws. przejęcia Grupy Piotr i Paweł. Pierwszy został zwróconydlahandlu.pl - 14 czerwca 2019 10:58


11 czerwca do UOKiK wpłynął wniosek firmy Passington Investments z Poznania. Spółka chce przejąć kontrolę nad Grupą Piotr i Paweł w restrukturyzacji. Jest to kolejny wniosek firmy w tej sprawie. Przy pierwszym wniosku znajduje się dopisek: sprawa zakończona - zwrot zgłoszenia w dniu 06.06.2019 r. Jak się dowiedzieliśmy, zwrot nastąpił z powodu drobnego błędu formalnego. Nowy wniosek został już zatwierdzony.

UOKiK podaje, że Passington Investments sp jest podmiotem należącym do grupy kapitałowej The Spar Group Limited. The Spar Group Limited jest podmiotem działającym w sektorze sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku, który jest aktywny w krajach południowej Afryki, Irlandii oraz Szwajcarii. Grupa kapitałowa The Spar Group Limited nie prowadzi aktualnie działalności w Polsce.

„Grupa Piotr i Paweł” sp. z o.o. w restrukturyzacji jest podmiotem dominującym grupy kapitałowej Piotr i Paweł zajmującej się w przeważającym zakresie sprzedażą detaliczną artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku w różnych miastach w Polsce.

Przypomnijmy, że 4 czerwca ta sama firma zgłosiła ten sam wniosek: przejecie kontroli nad spółką „Grupa Piotr i Paweł” w restrukturyzacji.

Spółka Passington Investments została założona w lutym br. Jej kapitał zakładowy wynosi 5 tys. zł, a prezesem zarządu jest Christian GAUNT. Jedynym udziałowcem firmy jest VISTRA SHELF COMPANIES, której siedziba mieści się w Warszawie, przy Al. Jerozolimskich 56c, a Christian Gaunt jest w niej dyrektorem ds. usług powierniczych. Jednocześnie zgodnie z KRS figuruje on jako członek zarządu lub prezes w 239 innych spółkach zarejestrowanych w KRS, których siedziby w większości także znajdują się przy Al. Jerozolimskich 56c w Warszawie.