Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Bobby Burger z 40. lokalem w sieci i zbiórką crowfundingowądlahandlu.pl - 19 czerwca 2019 09:29


40 lokali w dużych polskich miastach – takim wynikiem może pochwalić się Bobby Burger. Sieć otworzyła swój 16. lokal własny i pierwszą burgerownię marki na warszawskich Bielanach. Nowy lokal zajmuje 82 mkw., a w jego wnętrzu znajduje się mural duetu artystycznego Takie Pany.

40 burgerownia sieci Bobby Burger została otwarta w Galerii Młociny. Lokal mieści się w Karuzeli, czyli jednej z podstref restauracyjnych w tym obiekcie.

Pod koniec 2018 roku właściciele Bobby Burger powołali grupę Real Food SA, do której dołączył Michał Kiciński - współtwórca CD Projekt, firmy z branży gier wideo odpowiedzialnej za międzynarodowy sukces gry „Wiedźmin”. Do grupy oprócz kapitału wniósł także swoją wegańską restaurację Wegeguru, która od 2017 roku działa w Warszawie. Obecnie trwa zbiórka crowdfundingowa, dzięki której Real Food SA chce pozyskać 4 mln zł na rozwój grupy oraz otwarcie kolejnych burgerowni i restauracji wegańskich.
– Do akcji chcemy włączyć nie tylko doświadczonych inwestorów, ale także fanów dobrego jedzenia. Dlatego wprowadziliśmy nowy pakiet akcji, dzięki któremu każdy może zostać współwłaścicielem Bobby Burger i Wegeguru za 50,16 zł – dodaje Maciej Sobolewski.
Wszystkie osoby, które włączą się w kampanię, poza akcjami spółki otrzymają m.in. Imienne Certyfikaty Akcjonariusza, prawo udziału w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy oraz gadżety z hasłem „WHO’S YOUR BOBBY?”, jak plecaki-worki czy bluzy. Real Food SA wśród benefitów proponuje też vouchery do wykorzystania w lokalach Bobby Burger i zaproszenia do restauracji Wegeguru.