Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

W Tesco trwają poszukiwania "ojca kryzysu". Byli szefowie obwiniają się o problemy siecidlahandlu.pl za retailgazette.co.uk - 1 lipca 2019 12:26


Były prezes Tesco, Lord MacLaurin, żałuje decyzji o mianowaniu byłego dyrektora generalnego, Sir Terry'ego Leahy. Powiedział, że Tesco jest na skraju ruiny dzięki „aroganckiemu” i „ekstrawaganckiemu” stylowi zarządzania Leahy'ego.

Lord MacLaurin mianował Leahy dyrektorem w 1997 roku, ale teraz powiedział, że żałuje tego, ponieważ "lider wielkiej czwórki" był w pewnym momencie na skraju ruiny dzięki „aroganckiemu” i „ekstrawaganckiemu” stylowi zarządzania.

„Terry wykonywał bardzo dobrą robotę przez pierwsze cztery lub pięć lat zarządzania Tesco i byłem z niego bardzo zadowolony, ale myślę, że w końcu coś poszło nie tak" - powiedział Lord MacLaurin.

MacLaurin dodał, że współczuł jego następcy (Philip Clark), ponieważ „zgnilizna była w Tesco na długo przed tym, zanim Phil zaczął zarządzać siecią".

MacLaurin został zatrudniony w Tesco jako "praktykant zarządzania" w 1959. Zatrudnił go założyciel firmy, Sir Jack Cohen.

MacLaurin obwinia Clarka za problemy Tesco związane z wejściem na rynek amerykański w przeddzień kryzysu finansowego w 2007 r.

"Wydawało mi się, że wkładają cały wysiłek, wszystkie pieniądze w Amerykę i tracą kontrolę tutaj, kiedy Aldi i Netto weszły do Wielkiej Brytanii", powiedział MacLaurin.