Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Karuzele rozkręcają Kołobrzeg i Ełkdlahandlu.pl - 2 lipca 2019 09:37


Kołobrzeg i Ełk wzbogacą się w przyszłym roku o nowe centra handlowe. W obu miastach ruszają budowy obiektów pod nazwą Karuzela.

Sześć obiektów handlowych pod nazwą Karuzela które działają obecnie na polskim rynku mają powierzchnie handlowe pomiędzy 3 tys. a 12 tys. mkw. Nowe projekty w Kołobrzegu i Ełku będą znacząco większe od istniejących już Karuzel. Nowy rozmiar inwestycji jest bezpośrednim efektem współpracy dwóch podmiotów.

Pod koniec ubiegłego roku spółka Karuzela Holding, która realizowała te projekty, zawarła partnerską umowę z belgijską firmą Mitiska REIM, zarządzającą funduszami FRI1 i FRI2, które posiadają łącznie 65 obiektów handlowych w 10 krajach Europy. Fundusze belgijskie stały się tym samym właścicielami połowy udziałów w istniejących centrach handlowych Karuzeli. Dzięki tej współpracy Karuzela może oczekiwać znacznego przyspieszenia działań deweloperskich. Widać już pierwsze efekty tej współpracy - wspólne inwestycje Karuzela Holding i Mitiska zaczynają się w Kołobrzegu i Ełku.

Galeria Karuzela w Kołobrzegu jest położona przy jednej z ulic wylotowych z miasta, która to ulica, połączy jeszcze w tym roku węzeł Kołobrzeg Wschód trasy S6 z obwodnicą miasta. Dzięki realizacji całego nowego układu drogowego w tej części Kołobrzegu, Karuzela będzie łatwo dostępna z całego miasta jak i z okolicznych miejscowości. Kompleks handlowy będzie się składał z galerii handlowej i wolno stojącego sklepu Leroy Merlin. Całkowita powierzchnia handlowa wynosi 30 tys. mkw. W jego skład wejdzie około 90 sklepów. 

Park Handlowy Karuzela w Ełku, w województwie warmińsko-mazurskim, wraz z hipermarketem Bi1 liczyć będzie ponad 21 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej do najmu (GLA). Hipermarket Bi1 z grupy Schiever, jest franczyzobiorcą Auchan a w Ełku otworzy także stację paliw. Będzie to największy hipermarket spożywczy w mieście i w regionie. W skład centrum handlowego wejdzie około 30 sklepów, z parkingiem na blisko 800 miejsc postojowych. 

Karuzela Holding specjalizuje się w inwestycjach na rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Poprzez swoje biura w Warszawie i Poznaniu realizuje cały proces deweloperski, koncentrując się na budowie parków handlowych i galerii w miastach o wielkości 20 - 60 tys. mieszkańców. Pod nazwą Karuzela działają już obiekty w Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Gołdapi, Mrągowie i Wrześni. Projekty w Lublińcu i Wodzisławiu Śląskim będą rozbudowane w tym roku.