Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Food court na 300 gości w Galerii Mazoviadlahandlu.pl - 3 lipca 2019 12:57


Z końcem czerwca Galeria Mazovia, największe centrum handlowe w Płocku, oficjalnie otworzyła zmodernizowaną strefę restauracyjną – Przystań Smaku. Motywem przewodnim food courtu jest wioślarstwo.

Zmodernizowana strefa gastronomiczna znajduje się na 1. piętrze galerii i zajmuje powierzchnię blisko 1000 m kw. Wystrój nowego food courtu jest inspirowany Płockim Towarzystwem Wioślarskim, jednym z najstarszych klubów w Polsce. Do dekoracji przestrzeni, która przywodzi na myśl hangar na łodzie, zostały wykorzystane oryginalne łódki, wiosła, boje, liny i inne elementy związane ze sportem, jakim jest wioślarstwo. Meble zostały wykonane z litego drewna, które stosuje się do budowy łodzi. Cała przestrzeń wyraźnie nawiązuje do Płocka i przepływającej przez miasto rzeki.

W nowej przestrzeni zwiększono ilość miejsc siedzących prawie dwukrotnie. Obecnie strefa pomieści blisko 300 gości.

Projekt nowego food courtu przygotowała pracownia architektoniczna vsf-creative, która specjalizuje się w dziedzinie architektury tworzonej dla potrzeb handlu i stref restauracyjnych.

- Blisko 70% Polaków przyznaje, że spontanicznie korzysta z oferty restauracyjnej w trakcie wizyty w centrum handlowym - mówi Izabela Tucholska-Oleszczuk, Dyrektor Galerii Mazovia – Jedzenie staje się istotną częścią naszych zakupów, dlatego ważne jest, aby centra handlowe zapewniały przestrzeń do spożywania posiłków, która jest przyjazna, nowoczesna i estetyczna. Podążając za potrzebami konsumentów, stworzyliśmy takie miejsce w Galerii Mazovia, łącząc najbogatszą ofertę gastronomiczną w Płocku z oryginalnym wnętrzem.

Food court Galerii Mazovia posiada najbogatszą ofertę gastronomiczną w Płocku. W strefie restauracyjnej Przystań Smaku zlokalizowanych jest osiem lokali: Grand Kebab, Guty, KFC, Makarun, Piano Express, Pizza Hut Express, Palm Smoothie Bar i Solo Pizza. Pozostałe restauracje i kawiarnie: Karczma pod Strzechą, Inari Sushi, Cafe Zielona Agrafka oraz Carte D’Or znajdują się w pasażu.