Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Związkowcy z Tesco: Puste półki w sklepach, a wymagania sieci rosną...dlahandlu.pl - 4 lipca 2019 09:38


- My pracownicy widzimy, że w sklepach Tesco w Polsce nie podejmuje się działań, które podniosłyby sprzedaż, a co za tym idzie zysk. W sklepach brakuje pracowników, są puste półki. Wymagania wobec pracowników rosną, a pracodawca odmawia nam podwyżek - uważają przedstawiciele związków zawodowych działających w Tesco.

Związki zawodowe działające w Tesco uważają, że nie można tłumaczyć odmowy wzrostu wynagrodzenia restrukturyzacją zakładu pracy czy też zmianą organizacji pracy, ponieważ to nie świadczy o tym, że Tesco jest w złej kondycji finansowej i ekonomicznej.

- (...) Wymagania Tesco wobec pracowników wciąż rosną, przybywa pracy i obowiązków, natomiast płaca wzrasta nieadekwatnie do wykonywanej pracy. Obecnie firma tłumaczy brak podwyżki wynagrodzeń przyczynami ekonomicznymi, ale słabe to tłumaczenie. My pracownicy widzimy, że w sklepach w Polsce nie podejmuje się działań, które podniosłyby sprzedaż, a co za tym idzie - zysk, (brak pracowników, puste półki, itd). Ponadto, podczas spotkania pracodawca nie przedstawił żadnych danych świadczących o złej kondycji finansowej firmy, a jedynie ograniczył się do stwierdzenia, że spółka nie ma środków finansowych na podwyżki. Zarząd nie powiedział nam niczego nowego, od wielu lat pracodawca uskarża się na brak środków finansowych na podwyżki - czytamy w oświadczeniu związkowców.

Przypomnijmy, że 1 lipca w sieci Tesco oficjalnie ruszył spór zbiorowy.